Krakowski Wianek 2018

Historia zapowiedzi

Baszta Jazz Festival w Czchowie CZCHÓW, 13.07.2018 - 15.07.2018
Baszta Jazz Festival w Czchowie

XIX Baszta Jazz Festival to festiwal jazzu tradycyjnego, ze względu na wartości artystyczne, pomysł na koncerty w niecodziennej scenerii jest jedną z ważniejszych imprez kulturalnych na południu Polski. Pierwszy festiwal odbył się w 2000 r. w ciągu kolejnych lat rozwijał się, a na festiwalu pojawiały się gwiazdy polskiej i światowej sceny jazzowej tj. Danuta Błażejczyk, Wojciech Karolak, Andrzej Dąbrowski, Harriet Lewis i Zespół Wojsk NATO Shape International Band. XIX BJF odbędzie się 13, 14 i 15 lipca 2018r. w Czchowie. W sobotę na rynku w Czchowie wystąpi m. in. Andrzej Rosiewicz wraz z zespołem Boba Jazz Band. Więcej informacji w programie festiwalu i na stronie www.jazz.czchow.pl

czytaj więcej »
XIX Baszta Jazz Festival w Czchowie CZCHÓW, 13.07.2018 - 15.07.2018
XIX Baszta Jazz Festival w Czchowie

Już wkrótce bo w drugi weekend lipca zapraszamy do Czchowa na Baszta Jazz Festival! To wyjątkowe wydarzenie jest ciekawym sposobem na spędzenie czasu w wyjątkowy sposób. Koncerty znakomitych zespołów jazzowych z Polski i Słowacji, występ Andrzeja Rosiewicza wraz z Boba Jazz Band, parada, koncerty na plaży, ... to tylko niektóre z atrakcji jakie niesie ze sobą tegoroczny festiwal. Żeby w pełen poznać ten niesamowity klimat festiwalowy trzeba po prostu tu być! Zapraszamy!!!

czytaj więcej »
XIX Baszta Jazz Festival w Czchowie – już w najbliższy weekend!!!

13, 14 i 15 lipca 2018 roku serdecznie zapraszamy do Czchowa na trzy wspaniałe dni z muzyką jazzową! Zapewniamy niesamowitą atmosferę oraz relaks w rytmach starego dobrego jazzu. Podczas Baszta Jazz Festivalu można spotkać wiele fantastycznych osób począwszy od znanych i lubianych muzyków, a skończywszy na wybornej publiczności. Czekają tu na Was wspaniałe koncerty i ciekawe wydarzenia artystyczne. Zapraszamy!!!!

czytaj więcej »
VI Piknik Lotniczy SZCZUROWA, 8.07.2018

Impreza plenerowa, wystawa statyczna modeli latających.

czytaj więcej »
Muzealne Muzyczne Balkony - 8 lipca, 29 lipca, 12 sierpnia, 19 sierpnia, 1 września 2018

Muzeum Regionalne w Brzesku zaprasza na Muzealne Muzyczne Balkony: 8 lipca, godz. 17:00, 29 lipca, godz. 17:00, 12 sierpnia, godz. 17:00, 19 sierpnia, godz. 17:00, 1 września 2018, godz. 17:00. Miejsce: Rynek brzeski.

czytaj więcej »
Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej 2018

Impreza gromadząca tłumy widzów oraz smakoszy tradycyjnych potraw. Kilkadziesiąt gospodarstw i kół agroturystycznych przygotowuje barwne, bogate stoiska, na których można znaleźć dziesiątki wspaniałych potraw (m.in. zupy, dania obiadowe, ciasta). Wszystkie smakołyki biorą udział w Konkursie Potraw a autorzy najsmaczniejszych otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Dębno. Odbywa się również prezentacja gospodarstw agroturystycznych. Nie można też zapominać o strawie dla ducha, w tej kwestii proponowany jest różnorodny program artystyczny. Na estradzie przez całe popołudnie trwają koncerty amatorskich i profesjonalnych artystów. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny.

czytaj więcej »
Wakacje dla dzieci BRZESKO, 2.07.2018 - 13.07.2018
Wakacje dla dzieci

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza dzieci i młodzież (w wieku szkolnym) do udziału w zajęciach wakacyjnych. Zajęcia odbędą się w dwóch turnusach: 2-13 lipca oraz 13-24 sierpnia 2018. Szczegółowy program dostępny jest na plakacie. Zapraszamy!

czytaj więcej »
WAKACYJNE SPOTKANIA SZACHOWO-REKREACYJNE CZCHÓW, 2.07.2018 - 5.07.2018
WAKACYJNE SPOTKANIA SZACHOWO-REKREACYJNE

Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjne spotkana szachowo-rekreacyjne.

czytaj więcej »
Turniej rycerski w Dębnie 2018

Impreza plenerowa o charakterze historycznym. Tradycyjnie w Turnieju bierze udział około 300 rycerzy pieszych oraz konnych. Widzowie oglądają sceny bitewne, pokazy walki, pojedynki w wykonaniu bractw rycerskich z Polski, Słowacji, Węgier i Czech. Turniej Rycerski w Dębnie to barwne ciekawe widowisko, będące równocześnie wspaniałą lekcją historii oglądanej na żywo. Prezentowane są zbroje, oręż oraz sposoby walki od czasów średniowiecza aż po wiek XVII. Głównym punktem imprezy są zmagania najlepszych polskich i zagranicznych łuczników o trofeum turniejowe „Złoty warkocz Tarłówny”. Podczas trwania imprezy można zwiedzić zamek, a będąc w jego wnętrzach znaleźć chwilę wytchnienia z dala od turniejowego gwaru. W sali koncertowej odbywają się koncerty, podczas których znakomici muzycy wykonują muzykę dawną oraz największe dzieła muzyki klasycznej. Na zamkowym wzgórzu można podziwiać wyroby rzemieślników, kupić repliki broni historycznej, otrzymać pamiątkową pieczęć. Nie brakuje również innych atrakcji oraz jadła i napitku. Na zakończenie imprezy, po zapadnięciu zmroku, odbywa się wielka bitwa przy udziale całego rycerstwa, artylerii oraz konnicy. Całość wieńczy pokaz sztucznych ogni.

czytaj więcej »
Dni Gminy Gnojnik 2018 GNOJNIK, 30.06.2018 - 0.00.0000
Dni Gminy Gnojnik 2018

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe Święto Gminy Gnojnik. Szczegóły na plakacie:

czytaj więcej »
Kalendarz imprez
Najbliższe wydarzenia
banarek 400
Galerie
SZCZUROWA
GNOJNIK
POWIAT BRZESKI
CZCHÓW
BRZESKO
BORZĘCIN
DĘBNO
IWKOWA
Kwartet na przedgórzu
Pogoda w regionie


CMS Tractable by Marketing Studio