Krakowski Wianek 2018

relacje

Dwunasta edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Barana odbyła się pod hasłem: "Poezja jest dla mnie odlewem branym z duszy". Do Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, rodzinnej miejscowości poety, przyjechało 80 uczniów z 43 szkół regionu, z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, wielickiego i proszowickiego, którzy konkurowali w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna oraz szkoła ponadgimnazjalna. Oceniające młodych recytatorów jury konkursowe było pod wrażeniem wysokiego poziomu konkursu.
Za nami już drugie zawody biegowe organizowane w ramach Borzęcińskiej Dychy. Znakomita, wrześniowa aura i dobre opinie po ubiegłorocznej imprezie spowodowały, że do tegorocznej rywalizacji na stadionie sportowym Victoria Bielcza zgłosiło się ponad 600 osób!
Rekordowa publiczność - ponad 17 tysięcy osób - uczestniczyła w VIII Dniach Gminy Borzęcin - Grajmy Swoje z RDN Małopolska oraz odbywającym się już po raz trzynasty Borzęckim Święcie Grzyba. W sobotę i niedzielę na scenie prezentowały się gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Sylwia Grzeszczak, DJ C-Bool oraz Golec uOrkiestra. Po raz pierwszy przed publicznością w Borzęcinie wystąpił Marcin Muszyński - najlepszy polski magik ze swoim niesamowitym pokazem iluzji. Nie zabrakło oczywiście grzybów - tych zebranych i prezentowanych w pięknie ustrojonych koszach oraz przepysznych grzybowych potraw przygotowanych w różnej postaci. W sobotę reprezentacje poszczególnych miejscowości rywalizowały w tradycyjnym już turnieju sołectw gminy Borzęcin.
Gwiazdy disco polo porwały tłumy 8.07.2017 - 9.07.2017
Nie milkną echa I Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie, jaki miał miejsce w dniach 8-9 lipca 2017 roku. Impreza okazała się być przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę" i zgromadziła kilkanaście tysięcy ludzi, którzy bawili się w najlepsze podczas występów kapel weselnych i orkiestr dętych z Małopolski Wschodniej oraz na 8 koncertach zespołów disco polo i disco dance. Gmina Borzęcin wykorzystała swoje bogate doświadczenie w organizacji dużych imprez plenerowych i bez problemu poradziła sobie z organizacją tego małopolskiego festiwalu, a obawy niektórych "życzliwych" dotyczące tego, że mieszkańcy w Małopolsce nie lubią takiej muzyki i nie przyjdą na koncert okazały się być nietrafione. - Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji imprezy i świetnie bawiących się tu Małopolan - podkreślał obecny na Festiwalu marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa i publicznie zadeklarował wsparcie dla kolejnej, przyszłorocznej edycji Festiwalu. Organizatorem przedsięwzięcia była gmina Borzęcin, a znacznego wsparcia finansowego udzieliło Województwo Małopolskie.
W słoneczną niedzielę 28 maja br. na stadionie sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dolnym odbył się II Piknik Rodzinny. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Gminy Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Dolnym oraz Parafia w Borzęcinie Dolnym. Na mieszkańców i wszystkich przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów zaplanowanych od wczesnego popołudnia, do późnych godzin nocnych.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie rozstrzygnięto I rundę Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła-Ekoprzedszkole 2017.
W Sali Imprez Domu Ludowego w Borzęcinie odbył się coroczny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Zgromadzona widownia wysłuchała 36 utworów w wykonaniu 15 solistów i 3 zespołów, rywalizujących ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. W przerwie, w której obradowało jury konkursowe, zebrani mieli okazję do wspólnego kolędowania z chórem "Borzęckie Słowiki".
poprzednia - 123456 - następna »
Kalendarz imprez
Najbliższe wydarzenia
banarek 400
Galerie
SZCZUROWA
GNOJNIK
POWIAT BRZESKI
CZCHÓW
BRZESKO
BORZĘCIN
DĘBNO
IWKOWA
Kwartet na przedgórzu
Pogoda w regionie


CMS Tractable by Marketing Studio