Wystawa Krystyny Baniowskiej-Stąsiek

relacje

W Muzeum Zamek w Dębnie 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego temat w tym roku brzmiał: "Świąteczny czas - tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci". Do konkursu zgłoszono 110 prac z 10 szkół podstawowych z powiatu brzeskiego i tarnowskiego.
Zimowe Spotkania przy Piwie - To ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Zamek w Dębnie, oraz Dębińskie Centrum Kultury zaprosili licznie przybyłych gości.
10 listopada 2017r. w Bibliotece Publicznej w Sufczynie odbyło się "święto czytelniczek" ponieważ swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas pani Krystyna Mirek, jedna z najpopularniejszych obecnie autorek powieści dla kobiet.
W ostatnią niedzielę, 8 października 2017 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych spotkań przy napojach. Ze względu na jesienną aurę, goście raczyli się wyśmienitą gorącą herbatą, szczodrze rozlewaną przez pracujące na zamku panie.

Dnia 17 września 2017 roku w Dębnie odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski "O złoty warkocz Tarłówny", organizowany przez Dębińskie Centrum Kultury i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.
Dnia 6 sierpnia 2017 r. miał miejsce wernisaż niezwykłej wystawy "Unikaty" autorstwa łysogórskiego artysty plastyka Jerzego Sachy, stanowiący ukoronowanie corocznych "Letnich spotkań przy winie" organizowanych przez Muzeum Zamek w Dębnie.
W dniach 23-30.07.2017 w Nowym Sączu odbywał się 25 Międzynarodowy Festiwal ŚWIĘTO DZIECI GÓR, którego celem była wymiana doświadczeń kulturowych pomiędzy dziecięcymi zespołami regionalnymi z całego świata. W tym roku zaprezentował się w nim Zespół Pieśni i Tańca "Mali Łoniowiacy", który uzyskał nominację podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując program artystyczny pt. "Dziyrganie Marysi" - opracowany przez choreografa zespołu panią M. Dudek. Podczas Festiwalu "Małym Łoniowiakom" towarzyszyła grupa z Indonezji "SMP Negeri 115", z którą wspólnie występowali na estradach i uczestniczyli w zajęciach poza koncertowych.
poprzednia - 1234567891011 - następna »
Kalendarz imprez
Najbliższe wydarzenia
banarek 400
Galerie
SZCZUROWA
GNOJNIK
POWIAT BRZESKI
CZCHÓW
BRZESKO
BORZĘCIN
DĘBNO
IWKOWA
Kwartet na przedgórzu
Pogoda w regionie


CMS Tractable by Marketing Studio