Krakowski Wianek 2018

relacje

Królewskie zmagania za nami 24.02.2018 - 25.02.2018
Turniej szachowy w Gnojniku ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. W bieżącym roku podczas dwudniowych zmagań szachowych gm. Gnojnik odwiedziło blisko 80 szachistów.
Góralski Karnawał to Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Popis Par Tanecznych, Konkurs Tańca Zbójnickiego i Kumoterki. Kolędowanie, muzyka, taniec i śpiew w tym czasie rozlega się nie tylko w Domu Ludowym, ale także w całej Bukowinie Tatrzańskiej. W 46 już konkursie gminę Gnojnik, ale też powiat brzeski reprezentowali "Kolędnicy znad Uszwicy" z programem Herody, którzy znaleźli się w gronie laureatów i zajęli III miejsce.
22 września br. przy stolikach na sali widowiskowej Centrum Kultury w Gnojniku zasiadło pokaźne grono Czytelników.
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."
Jan Paweł II
W niedzielę 4 czerwca przestrzeń obiektów rekreacyjno-sportowych w Gnojniku zamieniła się w wielki plac zabaw, rekreacji i atrakcji! Już po raz czwarty Stowarzyszenie "Gnojnik mam na myśli" zorganizowało plenerową imprezę adresowaną do rodzin z dziećmi.

1 lipca 2017 r. mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście bawili się podczas Święta Gminy Gnojnik. Zapraszamy do oglądania zdjęć w Galerii.
Szach i mat 25.02.2017 - 26.02.2017
Turniej szachowy w Gnojniku ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. W bieżącym roku podczas dwudniowych zmagań szachowych gm. Gnojnik odwiedziło blisko 120 szachistów, w tym czterech z Ukrainy. 25 lutego do Gnojnika na XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Czarnego Konia przyjechało 59 juniorów - szachistów z całej Polski.
O godz. 1000 nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. Sędzią głównym turnieju był Wiesław Kasperek. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim kontrolowanym, czas gry na partię wynosił 2 x 15 min. Juniorzy rywalizowali ze sobą na dystansie 9 rund. Zwyciężył Jan Golenia z Wieliczki, II miejsce należy do jego brata Wojciecha Golenia, na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Szczurek z Krakowa, który rok wcześniej był na I miejscu. W grupie juniorów grali szachiści od 6 do 18 lat. Najmłodszymi uczestniczkami reprezentującymi gminę Gnojnik byli: Martyna Mróz i Adrian Wąs. Najmłodsza uczestniczka turnieju miał zaledwie 5 lat i przyjechał na turniej z Łękawicy.
26 lutego rozegrany został turniej OPEN, tzn. dla wszystkich szachistów i grup wiekowych, w którym udział wzięło 60 osób. 11 rund rozegranych w tym dniu pozwoliło nam na wyłonienie najlepszego szachisty w tym turnieju. Podium należało do Mirosława Grabarczyka. II miejsce przypadło Mirosławowi Lewickiemu z Czarnej, na trzeciej pozycji uplasował się Mikhail Simanstev z Charkowa. Najstarszym uczestnikiem turnieju był Stefan Czernecki.

"Grupa kolędnicza z turoniem" z Gnojnika reprezentowała gminę Gnojnik i powiat brzeski podczas 45. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. W trakcie trzydniowych zmagań wystąpiło 46 grup kolędniczych. "Gnojniczanie" otrzymali wyróżnienie.
poprzednia - 123456 - następna »
Kalendarz imprez
Najbliższe wydarzenia
banarek 400
Galerie
SZCZUROWA
GNOJNIK
POWIAT BRZESKI
CZCHÓW
BRZESKO
BORZĘCIN
DĘBNO
IWKOWA
Kwartet na przedgórzu
Pogoda w regionie


CMS Tractable by Marketing Studio