Krakowski Wianek 2018

zapowiedzi

Celem spotkania autorskiego jest popularyzacja osoby Marcina Kydryńskiego i jego pasji: podróży, fotografii i muzyki oraz promocja książek: Biel. Notatki z Afryki, Lizbona. Muzyka moich ulic. Spotkanie poprowadzi Andrzej Kurdziel - dziennikarz.
Po spotkaniu możliwość zakupu książek.

 

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. Dla żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album Upojenie, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty Siesta stają się regularnie bestsellerami. Jest autorem książek: Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu (1993), Chwila Przed Zmierzchem (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera Pod Słońce (1999). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Lizbona. Muzyka Moich Ulic. Został odznaczony medalem Ordem de Merito przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju. W 2016 roku nakładem wydawnictwa Edipresse ukazała się książka: Biel. Notatki z Afryki. Autor zebrał w niej swoje wrażenia, doświadczenia i obserwacje, stanowiące dowód jego afrykańskiej fascynacji. 
Andrzej Kurdziel – dziennikarz, w przeszłości impresario artystyczny Niny Repetowskiej, w latach 2008 i 2009 asystent Bogusława Kaczyńskiego na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Autor cyklu Wieczór z artystą w Krakowie. Do chwili obecnej impresario artystyczny Haliny Kunickiej i Tadeusza Woźniaka. Autor książki Święty Jan Paweł II - żyje pośród nas. Pomysłodawca i prowadzący Koncerty pełne wspomnień w Tarnowie.


Historia zapowiedzi

Dodaj nowy wpis

Kalendarz imprez
Najbliższe wydarzenia
banarek 400
Galerie
SZCZUROWA
GNOJNIK
POWIAT BRZESKI
CZCHÓW
BRZESKO
BORZĘCIN
DĘBNO
IWKOWA
Kwartet na przedgórzu
Pogoda w regionie


CMS Tractable by Marketing Studio