Krakowski Wianek 2018

relacje

Ponad 190 uczestników wzięło udział w eliminacjach Powiatu Brzeskiego do XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych, które odbyły się w dniu 30 kwietnia 2015 r. w Czchowie. Poniżej przedstawiamy protokół z posiedzenia obrad jury.
W dniach 25-26 stycznia 2014 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbył się IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "O muszlę św. Jakuba".
Protokół z posiedzenia obrad jury eliminacji Powiatu Brzeskiego XXVI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2013", który odbył się w Czchowie w dniu 5 kwietnia 2013r.
Jest to cykliczna impreza połączona z degustacją napoju (piwo), oraz towarzyszącymi zdarzeniami kulturalnymi: koncert i wernisaż. Tym razem słuchaczom towarzyszyły najpiękniejsze i najsłynniejsze polonezy świata, a wykonał je Kwartet BRILLANTE z Krakowa
Ponad 50 koni, kilkanaście zaprzęgów z różnych części Małopolski , Podkarpacia uczestniczyło w I Jesiennym Pikniku Konnym, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Jadownikach. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem miedzy innymi zawodów w skokach przez przeszkody o puchar Starosty Brzeskiego i efektownego konkursu w zręczności powożenia zaprzęgami o puchar burmistrza Brzeska.
Jesienne Spotkania przy Herbacie są cykliczną imprezą, która odbywa się c-d 2000 roku w Muzeum Zamek w Dębnie, a w roku bieżącym połączona została z koncertem ..TANGONALIA - najpiękniejsze tanga świata". W wykonaniu Zespołu TRIO TAKLAMAKAN. oraz wernisażem wystawy "Czajniczki, imbryczki - czyli dobry obyczaj parzenia herbaty" ze zbiorów belgijskiego kolekcjonera Wilfrieda de Meyer, od lat mieszkającego w Gorlicach.
W dniu 23 września 2012r. na Zamku w Dębnie po raz kolejny odbył się XVII-sty Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny", który od wielu lat przyciąga wielotysięczną publiczność. Widzowie mieli możliwość oglądać sceny bitewne, musztrę, pokazy walki, bitwę z udziałem artylerii , a także pojedynki w wykonaniu bractw rycerskich z Polski oraz Węgier. Na polu bitewnym nie zabrakło również słynnej konnicy oraz pokazów sprawności jeździeckiej.


poprzednia - 123 - następna »
Kalendarz imprez
Najbliższe wydarzenia
banarek 400
Galerie
SZCZUROWA
GNOJNIK
POWIAT BRZESKI
CZCHÓW
BRZESKO
BORZĘCIN
DĘBNO
IWKOWA
Kwartet na przedgórzu
Pogoda w regionie


CMS Tractable by Marketing Studio